Witamy Państwa na stronie naszej hodowli.Aktualnie mieszkają z nami 8 koty maine coon
(6 kotek i 2 kocury).

Nasze zwierzęta są częścią naszej rodziny. Staramy się im zapewnić jak najlepsze warunki - od doskonałej karmy, stałej opieki weterynaryjnej do nieograniczonej przestrzeni w domu, odpoczynku na zewnątrz w bezpiecznej wolierze oraz ogromu miłości i czułości.

Nasze koty są nieodłącznymi towarzyszami przy naszych codziennych czynnościach. Nic co dzieje się w domu nie może umknąć ich uwadze.
Dzięki temu, że nasz dom nie należy do cichych, nie obawiają się hałasu z różnego źródła: dwójka dzieci, odkurzacz, TV czy inne sprzęty wyposażenia domowego. Nie jest im również obcy widok innych zwierząt, tj. królik czy pies.

Za co je kochamy. Spróbuję streścić w paru zdaniach:
1. za ich duże rozmiary, czasami groźne spojrzenie - a przy tym za wielką łagodność,
2. za ich nieograniczoną ciekawość świata,
3. za to, że potrafią sobie zjednać serca nawet tych osób, które były przekonane, iż nie lubią kotów,
4. za ich rozgadanie, czasami wręcz rozśpiewanie.
5. za ich cierpliwość okazywaną ludzkim dzieciom,
6. za to że z cierpliwością znoszą wszystkie zabiegi pielęgnacyjne,
7. za ich pociąg do wody,

8. za ich puszyste, długie ogony i frędzelki na uszach...

Długo można wymieniać...

Jedno jest pewne - mogą być wspaniałymi towarzyszami dnia codziennego.

JEDNAK PRZED ZAKUPEM KOCIAKA NALEŻY PAMIĘTAĆ O KILKU SPRAWACH:

- kot to nie zabawka.
Jeżeli chcesz zrobić prezent na urodziny dziecku, kup mu lepiej pluszowego kociaka, który nie odczuje porzucenia z chwilą gdy dziecku znudzi się prezent...- decyzja o przyjęciu kota do domu powinna być przemyślana. W sytuacji gdy to nasze dziecko marzy o kociaku, to zazwyczaj na rodzicach spoczywa obowiązek opieki nad zwierzakiem (zabezpieczenie okien i balkonu, zapewnienie opieki weterynaryjnej, wyżywienia) ...- no i prawda oczywista, jednak nie do końca uświadamiana sobie przez wszystkich... kot oprócz mięciutkiego futerka ma również pazury, które mogą być przyczyną zadrapań na ulubionym fotelu czy kanapie. Pomimo starannego wychowania może się kotu zdarzyć załatwić swoje potrzeby fizjologiczne poza kuwetą (przyczyny mogą być różne).
Szczęśliwy posiadacz kota (chociaż osoby mieszkające z kotami zgodzą się, iż to nie Pan posiada kota, tylko kot posiada Pana) musi się liczyć z sierścią naszego ulubieńca np. na stole, krzesłach, kanapie, czasami w kanapce :-)Jeżeli pomimo tego chcecie Państwo przyjąć pod swój dach kociaka, zapraszam do odwiedzin w naszej hodowli.